Ayşegül ÖZEN

Adres: Hunat Mahallesi Yeni Su Sokak
Dünya İş Merkezi B Blok Kat:12 No:45
Melikgazi/Kayseri
Telefon: +90 530 615 93 90

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden itibariyle şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Bireye özgü olarak sağlıklı ve sürdürülebilir yüz yüze ve online beslenme danışmanlığı yoluyla hizmet vermektedir. Bireylerin beden ve ruh sağlığını koruyarak mutlu bir hayat sürmesini sağlayan sürdürülebilir beslenme konusunda danışanlarına hizmet veren Diyetisyen Ayşegül Özen’in öne çıkan

 

ÇALIŞMA ALANLARI

 

-Çocuk ve ergen beslenmesi,

 

-Kilo verme,

 

-Kilo alma,

 

-Yetişkin hastalıklarında beslenme,

 

    – İBS(İrritabl Bağırsak Sendromunda Beslenme

 

    -PCOS’ta Beslenme

 

    -Gut hastalığında Beslenme

 

    -Tiroid hastalıklarında Beslenme

 

    -Diyabette Beslenme

 

    -Kalp-Damar hastalıklarında Beslenme

 

    -Migrende Beslenme

 

    -Laktoz İntoleransında Beslenme

 

    -Çölyakta Beslenme

 

     -Karaciğer Yağlanmasında Beslenme

 

-Menopozda Beslenme

 

-Vejetaryen Beslenme

 

-Gebelik ve lohusalıkta beslenme

 

-Sporcu Beslenmesi

 

-Bariatrik Cerrahi sonrası Beslenme

 

-Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

 

 

Beslenme her yaş grubu için önemli olsa da yetişkinlik dönemi sağlığını etkileyeceği için büyüme çağında beslenme özellikle dikkat edilmesi gereken bir konudur ve bu dönem için çocuk beslenme programı hazırlanırken her ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Diyetisyen Ayşegül Özen, yetişme çağındaki çocukların kas ve kemik gelişimlerinin sağlıklı olması, sağlıklı büyümeleri için yaptığı ergenlikte beslenme başlıklı çalışmalarıyla da Kayseri diyetisyen hizmetinde ön plana çıkmaktadır.

 

 

Bazı besinleri listeden tamamen çıkararak yapılan diyetler hızlı kilo verme için etkili olsa da vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral gibi besin öğeleri karşılanmadığı için kişinin sağlığını bozma, sonrasında hızlı kilo alma riski olduğundan Diyetisyen Ayşegül Özen, danışanlarının diyet listesini oluştururken sağlıklı olarak süreci yürütmeleri için her besin türünün listede yer almasına özen göstermektedir.

 

 

Anne adayının ve bebeğin sağlıklı bir süreç geçirmeleri ve bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için bebeğin gelişimine göre hamilelikte hafta hafta beslenme tablosu hazırlamak gerekmektedir. Kayseri’de beslenme danışmanı olarak hizmet veren diyetisyen Ayşegül Özen, besin gruplarını, ne kadar tüketilmesi gerektiğini, yararlarını belirterek hazırladığı listeler ve bilgilendirmelerle danışanlarına yardımcı olmakta, doğum sonrası danışanının takibini devam ettirerek emziren anne beslenme danışmanlığı yaparak hem annenin sağlığını koruyarak doğum kilolarını atmasını hem de bebeğin beslenmesinde önemli olan anne sütünün miktar ve kalitesinin yükselmesini sağlamaktadır.

 

 

Siz de kilo verirken sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme alışkanlığı edinmek, çocuğunuza sağlık ve başarısını arttıracak bir beslenme alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız, yüz yüze ve online beslenme danışmanlığı yoluyla danışanlarına yardımcı olan diyetisyen Ayşegül Özen’den hizmet almak için sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

Adres: Hunat Mahallesi Yeni Su Sokak
Dünya İş Merkezi B Blok Kat:12 No:45
Melikgazi/Kayseri
Telefon: +90 530 615 93 90