Beslenme ve Diyet Birimi

Beslenme ve Diyet Birimi

Yüz yüze Beslenme Danışmanlığı


Sağlıklı beslenme sadece kilo verme hedefinde olanların ilgi alanında gibi gözükse de beslenme kilo alma veya vermekten çok daha fazlasıdır. Hayatınızı fizyolojik, mental ve sosyal anlamda etkileyen beslenme düzeninin size uygun olması gerekir. Ancak bu şekilde kalıcı bir beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz. O yüzden başkasının nasıl beslendiği değil, sizin doğrunuzu gelin birlikte keşfedelim!
Yüz yüze beslenme danışmanlığımızda her hafta size özel bir beslenme programı belirlenir. Detaylı vücut yağ analizleriniz alınır. Listeleriniz o haftaki kilonuza göre değişir çünkü vücut diyet programlarına hep uyum sağlar ve ayı çeşitte beslenmede duraksamalar yaşanır. Kan tahlilleriniz incelenir, kullandığınız ilaçlar, hayat tarzınız, saat kaçta nerede ne yiyebilirsiniz sorgulanır ve birebir danışanımızla liste kararlaştırılır. Her listeniz el ile özenle yazılır.
Yüz yüze danışmanlıkta;
• Detaylı vücut yağ analizi alınır.
• Hayat tarzınız belirlenir, yemek yeme düzeniniz kararlaştırılır.
• Kan testleriniz ve kullandığınız ilaçlar incelenir.
• Size uygun motivasyon belirlenir, psikolojinizi destekleyecek bir besin düzeni kurulur.
• Diyet listeniz el ile yazılır ve detaylı bir şekilde size anlatılır.

 

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı


Sporcuların performanslarını arttırmalarında en büyük etkenlerden bir tanesi doğru beslenmedir. Sporcu uygun beslenme programı, uygun antrenman ve yaşam tarzı ile performansını ve başarısını arttırabilir.
Spor türüne göre sporcunun beslenme stratejisi değişmelidir. Doğru kaynaktan yeterli şekilde alının besin ögeleri sporcunun yorulmasını ve tükenme sendromu yaşamasını engeller. Antrenman öncesi ve sonrasında da beslenme şekli değişir. Sporcu antrenmandan önce gerekli besin kaynaklarını sağlarsa performansı olumlu yönde artar, antrenman sonrasında ise yeterli şekilde beslenmesi depolarını yeniler.
Sporcu olmayan ancak amatör olarak sporla ilgilenen danışanlarımız için de alması gereken günlük karbonhidrat, protein ve yağ oranını yaptıkları sporun şiddeti ve süresine göre belirliyor ve ona uygun bir program düzenliyoruz.

 

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı
 
Emzirme Döneminde Beslenme Neden Önemlidir?
 
• Emzirme döneminde anne, hem kendi vücudundaki besin öğesi depolarını dengede tutmak hem de bebeğin ihtiyacını karşılamak için yeterli ve dengeli beslenmelidir. Aksi takdirde anne kendi vücut depolarından harcayacaktır. Bu da annenin sağlığının bozulmasına ve yetersiz süt salgılanmasına neden olabilir.
 
Emzirme Döneminde Kilo Verebilir mi?
 
• Bebeğin ek besine geçiş yaptığı zaman emziren anne kilo vermek için beslenme danışmanlığı almaya başlayabilir.
• Emzirme döneminde beslenme sürecinde gerçekleştireceğimiz her seansta;
Kapsamlı vücut analizi (vücut ağırlığı, yağ oranı (%) ve ağırlığı (kg), sıvı oranı (%) ve ağırlığı (kg), kas ağırlığı (kg), metabolizma yaşı, bazal metabolizma hızı, iç organ çevresi yağ oranı, ideal kilo) değerlendirmesi yapılmaktadır.
 
Kronik Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı
 
• Türk toplumunda oldukça yaygın olan Diyabet, böbrek hastalıkları, karaciğer hastalıkları, kalp hastalıkları ve kanser gibi birçok hastalıklarda bireye özgü olarak beslenme çok kıymetlidir.
 
• Çoğu durumda birden fazla hastalıkla birlikte bireyin kullandığı ilaçları da göz önüne alarak besin-ilaç etkileşimlerini, mevcut kan tahliline, bireysel tercihlerine ve daha birçok farklılıkları gözeterek beslenme planı oluşturarak ilerlemekteyiz
 
İhtiyacınıza göre 1 aylık, 2 aylık ve 3 aylık şeklinde ayda 4 görüşme içeren danışmanlık paketlerimiz bulunmakta. İlk seanslarımız ortalama 1 saat, takip eden kontrol seansları yaklaşık 30 dakika sürmekte. Doğum sonrası kilolarınızı verirken nasıl besleneceğinizi öğrenmek, bebeğinizi en sağlıklı şekilde beslemek ve daha sağlıklı bir hayat yaşamak için değişime açığım diyorsanız DSM Psikoloji Beslenme ve Diyet Biriminde birlikte bu yolculuğa çıkabiliriz.

Danışmanlık ücretleri ve randevu bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

Ayşegül ÖZEN

Diyetisyen

Profilini İncele

Gözde GÜNGÖR

Diyetisyen

Profilini İncele