Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık

Kayseri DSM Psikoloji olarak, merkezimizde uzman ekibimizle Bireysel Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Hayat bir yolculuktur. Bu yolculuk her ne kadar güzel manzaraları içerse de zaman zaman tümsekler, engeller ve problemleri de beraberinde getirebiliyor. Dolayısıyla hayat bize hem tatlı, hem de acı yönünü birlikte sunuyor. Güzellikler olsun isteriz, güzel yönünü arar ve acıdan kaçmaya eğilimli oluruz. Bu doğamızda var çünkü, ayrıca bu çok insani değil mi? Ancak her şey her zaman yolunda gitmeyebiliyor ve birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazı sorunlar vardır ki; evet, onları aşmak ve üstesinden gelmek çok zorlayıcı olmuyor. Dönüp geçmişe baktığımızda birçok problem yaşadık ve belki kolaylıkla, belki de zorlanarak bunları aştık ve bugün hayata devam ediyoruz. Ancak kimi problemler ve yükler vardır ki tek başımıza üstesinden gelmeye çalışmak ve taşımak çok yıpratıcı olup, hatta belki de mümkün olmayabiliyor.

Kayseri Bireysel Danışmanlık, tek başımıza üstesinden gelemediğimiz ya da başa çıkmakta zorlandığımız durumlarda son derece önem arz ediyor. Peki, Bireysel Danışmanlık almak için çok önemli psikolojik sorunlar mı yaşamamız gerekir? Tabi ki hayır! Nasıl ki önemli durumlarda Bireysel Danışmanlık son derece önemliyse; çok ciddi problemler olmadan da profesyonel desteğe ihtiyaç duyabiliriz. Bazen kendimizi tanımak, rotamızı belirlemek; bazen kararsızlık ve motivasyon düşüklüğü gibi konular Bireysel Danışmanlık hizmetini gerekli kılabilir. Bu bağlamda yaşadığımız durum her ne olursa olsun kendimiz için ertelemeden bir adım atmak çok kıymetli.

Kayseri’de Psikolog hizmeti verdiğimiz merkezimizde, Bireysel Danışmanlık hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın! ‘’Ruh sağlığı en az beden sağlığı kadar önemlidir.’’

Kayseri Bireysel Danışmanlık hizmeti yüz yüze verilebildiği gibi fiziksel olarak seansa katılım mümkün olmadığı zamanlarda online şekilde de yapılabilmektedir. Seanslar genellikle 45-50 dakika sürmekte olup, kaç seans süreceği getirilen sorun alanlarına göre değişkenlik göstermektedir.

NOT: Danışmanlık hizmeti alabileceğiniz konular çok geniş bir içerik kapsamına sahip olup, aşağıda bazı konular örnek olarak verilmiştir.

Kayseri DSM Psikoloji Bünyesinde Hizmet Alabileceğiniz Bazı Konular:

  • Günlük hayatta; mutsuzluk, tad almama, enerji düşüklüğü yaşıyorsanız
  • Kendinizi yorgun, bitkin ve isteksiz hissediyor; motivasyon düşüklüğü yaşıyorsanız
  • Sosyal çevre ile kurduğunuz ilişkilerde tek başınıza üstesinden gelemediğiniz problemler ve çatışmalarla karşı karşıya kaldığınızda
  • Yoğun stres altındaysanız
  • Farklı birçok durumla ilgili kararsızlık yaşadığınızda
  • Madde bağımlılığı ve farklı bağımlılık türlerinde problemler yaşıyorsanız
  • Travmatik yaşantılar ve olayların etkisindeyseniz
  • Özgüven eksikliği  ve yoğun kaygı şikayetleriniz varsa,

Kayseri Bireysel Danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ayşegül ÖZEN

Diyetisyen

Profilini İncele